Chcąc wykonać szybki przelew pieniężny za granicę możesz skorzystać z usług firm pośredniczących. Jest to bardzo wygodna forma, ponieważ bardzo często można zrobić to bez wychodzenia z domu za niską opłatę. Zastanawiasz się czy taka forma przelewu jest bezpieczna? Zapoznaj się z artykułem poniżej.

Firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych – co trzeba o nich wiedzieć?

Żeby wysłać pieniądze za granice nie trzeba wykonywać kosztownego przelewu w banku lub iść na pocztę. Możesz skorzystać z usług pośredników, w których banki nie biorą udziału. Dzięki temu z pewnością znajdziesz korzystniejszą ofertę, a Twoje pieniądze dojdą znacznie szybciej.

Najbardziej popularne firmy, które zajmują się przelewami zagranicznymi to:

 • EasySend
 • Azimo
 • Transfer24
 • Western Union
 • TransferWise
 • Sami Swoi
 • TransferGo
 • Grosik

Większość tych firm oferuje pierwszy przelew za darmo (np. EasySend, Azimo, TransferWise). Koszt takiego przelewu oscyluje często w okolicach kilku do kilkunastu złotych. Prawie wszystkie serwisy posiadają polskojęzyczną stronę i aplikację mobilną. Chcąc wykonać bardzo szybki przelew możemy za dopłatą zlecić jego realizację. Taką możliwość w swojej ofercie ma: EasySend, TransferGo i Grosik.

Sprawdź przelewy zagraniczne w Easysend.pl.

Zatem co z bezpieczeństwem?

Właściwie każda firma pośrednicząca w przelewach zagranicznych posiada polskojęzyczne serwisy internetowe lub/i aplikacje mobilne. Zatem aby zrealizować przelew zagraniczny nie musisz znać języka obcego.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na koszty jakie będziemy musieli ponieść przy realizacji przelewu. W przypadku niedoczytania takich informacji będą nas czekały niemiłe niespodzianki, ponieważ niektóre firmy mogą pobrać nawet 1,9% marży.

Wprowadzając dane do systemu, należy robić to bardzo uważnie, żeby nie popełnić błędu. Jeśli zdarzy nam się pomyłka, przelew nie zostanie zrealizowany, a klient i tak będzie zobowiązany ponieść koszt za zlecenie przelewu.

Wykonując przelew w domu, nie tylko oszczędzamy czas, ale także unikamy sytuacji, w której musimy wyjść z domu z pieniędzmi „w kieszeni” i narażać się na niebezpieczeństwo. Chcąc zlecić przelew np. na poczcie, musimy wyciągnąć pieniądze z bankomatu i zanieść je na pocztę. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest to bezpieczna forma przekazu pieniędzy.

Certyfikat SSL

SSL to protokół sieciowy, który jest używany do bezpiecznych połączeń internetowych. Używany jest przez większość firm pośredniczących w przelewach zagranicznych. Został przyjęty do szyfrowania na stronach internetowych. Zapewnia on poufność transmisji danych, które są przesyłane przez Internet.

Za pomocą SSL można szyfrować połączenia do serwera ftp, poczty czy strony www.

Korzyści z posiadania certyfikatu SSL:

 • Poczucie bezpieczeństwa – klient, który korzysta ze strony ma pewność, że informacje, które przesyła nie trafią w niepowołane ręce. Dzięki temu klient chętniej wypełni formularz na zabezpieczonej certyfikatem stronie www.
 • Szyfrowanie danych – taki certyfikat szyfruje przesyłanie ważnych informacji.
 • Wiarygodność – certyfikat SSL potwierdza wiarygodność do danej strony www.
 • Rozpoznawalność marki – pokazuje klientom, że są poważną firmą, której można zaufać
 • Prestiż – certyfikat przedstawia, że poufność i bezpieczeństwo są bardzo ważne dla Twojej firmy.