Ceny sprzętów elektronicznych z roku na rok są coraz wyższe. Wiele słyszy się o korzyściach związanych z zakupem laptopa poleasingowego, jednak zawsze pozostaje wątpliwość – czy nada się on dla każdego? Przeczytaj i dowiedz się, dla kogo laptop poleasingowy to dobry wybór. Może samemu zdecydujesz się na zakup?

Laptop poleasingowy, czyli jaki?

Leasing zazwyczaj kojarzy się ze sposobem zakupu samochodu firmowego. W przypadku urządzeń elektronicznych oznacza to sprzęty kupione i używane przez przedsiębiorstwo, zazwyczaj duże korporacje. Co kilka lat, zazwyczaj po upłynięciu terminu gwarancji, wszystkie komputery w firmach są wymieniane, a te „stare” odsprzedaje się do sklepów zajmujących się handlem leasebooków. Taki sprzęt nie jest więc ani zużyty, ani zacofany technicznie, a dodatkowo charakteryzuje się dobrymi podzespołami i – jako że jest używany – przystępną ceną.

Kupuj laptopy poleasingowe najlepszych producentów

Komputery od czołowych producentów, takich jak Dell czy HP, to zarówno bardzo dobra jakość i parametry, jak i wysoka cena. Jednak w sklepach oferujących urządzenia używane wcześniej w firmach, laptopy poleasingowe Dell mieszczą się w każdym budżecie. Taki właśnie sprzęt można znaleźć w sklepie Rnew: https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/dell-184.html. Wybór jest ogromny, również jeśli chodzi o dobór parametrów do przeznaczenia: pamięci, modelu i wydajności procesora, pojemności dysku czy przekątnej ekranu.

Dla kogo tani laptop poleasingowy?

Sprzęt poleasingowy sprawdzi się tak naprawdę u każdego, komu zależy na dobrej jakości i jednocześnie nie przeszkadza myśl, że komputer ten nie jest fabrycznie nowy – poczynając od studentów i graczy, przez przedsiębiorców, aż do szkół i firm. Wszystko zależy od parametrów, którymi będzie charakteryzował się wybrany przez nas leasebook. Studenci potrzebują urządzeń z dobrą baterią, poręcznych i wydajnych, lecz niedrogich. Te warunki spełniają tzw. laptopy biznesowe, często wybierane przez osoby prowadzące własną działalność lub pracujące zdalnie. Są one przystosowane do długotrwałej pracy, również w podróży, dlatego nadają się dla obu typów klientów.

W szkołach i na uczelniach wyższych od kilku lat zmienia się system pracy – ulega ona cyfryzacji i digitalizacji – a co za tym idzie, dyrektorzy dążą do wyposażenia wszystkich sal i biur w laptopy, projektory oraz tablice interaktywne. Taki progres technologiczny bardzo mocno obciąża budżety placówek oświatowych, a jako że zazwyczaj sprzęt kupuje się hurtowo, oszczędności szuka się wszędzie. Dlatego laptopy poleasingowe to świetny wybór. Urządzenia są dobrej jakości, więc praca będzie sprawna, a przy korzystaniu z podstawowych programów i przeglądarki internetowej, komputery wytrzymają kilka lat. Zamiast wybierać sprzęty tanie, lecz wątpliwej jakości, lepiej postawić na tanie i dobre – poleasingowe.

Laptopy poleasingowe znajdą swoje miejsce na biurkach osób wymagających: profesjonalistów oraz graczy. Pierwsza grupa wykorzystuje komputery do programowania, projektowania graficznego, produkcji filmowej i muzycznej, natomiast druga potrzebuje sprzętu, który pozwoli na bezproblemową grę online i offline. Obie muszą więc wyposażyć się w komputery stacjonarne lub laptopy o potężnej mocy, z odpowiednią pamięcią, doskonałą rozdzielczością i kartą graficzną zapewniającą płynność grania oraz dostrzeganie nawet najmniejszych szczegółów obrazów. Dla profesjonalistów istotny okazuje się też producent – w tego typu branżach marka ma znaczenie i stanowi o prestiżu, również samego użytkownika.

Jak widać, laptop poleasingowy okaże się dobrym zakupem dla każdego, niezależnie od celów, do jakich będzie go używał. Nie wahaj się więc i znajdź sprzęt dla siebie!