Żyjemy w czasach, w których coraz częściej wykonujemy przelewy czy innego rodzaju transakcje bezgotówkowe. Zależy nam przy tym, by nasze zlecenia wykonywane były jak najszybciej, a samo ich zlecenie było łatwe, szybkie i przyjemne. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom klientów, banki wprowadziły do swojej oferty aplikacje na urządzenia mobilne, które mają pomagać w obsłudze i  prowadzeniu naszego konta bankowego. Jednak czy taki produkt naprawdę jest potrzebny ?

Czym są aplikacje mobilne

A właściwie aplikacje do bankowości mobilnej, to oprogramowanie, które możecie zainstalować na swoim smartfonie bądź też tablecie, a dzięki niemu będzie mieć stały dostęp do waszych pieniędzy. Najciekawszym aspektem takowego oprogramowania jest fakt, że w znaczącym stopniu ułatwi wam ono kontrole nad waszymi funduszami. Zastosowane tam rozwiązania, takie jak możliwość korzystania z kodu BLIK, który pozwala na wypłatę pieniędzy z bankomatu bez użycia karty, mogą okazać się naprawdę pomocne w wielu sytuacjach.

Największe zalety bankowości mobilnej

Najważniejszą z zalet aplikacji do bankowości mobilnej jest oczywiście wspomniany już wcześniej stały dostęp do waszych pieniędzy, aplikacje pozwalają wam nie tylko na wykonanie przelewu w kilka sekund czy dokonanie płatności bądź wypłaty pieniędzy przy użyciu telefonu czy też tabletu. Wiele banków oferuje w swoich aplikacjach szereg dodatkowych funkcji, takich jak chociażby kontrola wydatków, będziecie mogli sprawdzić ile i na co dokładnie wydaliście gotówki w ostatnim miesiącu. Mówiąc o aplikacjach mobilnych, nie można nie wspomnieć też o związanych z nimi programach lojalnościowych, działają one na podobnej zasadzie co karty na stacjach paliw czy supermarketach. Każda płatność kartą, czy też transakcja dokonana za pośrednictwem aplikacji przyznaje na wasze konto punkty, które później możecie wymienić na nagrody. Oczywiście nie każdy bank oferuje takie rozwiązanie, jednak  stają się one absolutną podstawą na coraz to bardziej konkurencyjnym rynku bankowości.

Podsumowując

Bankowość internetowa i bankowość mobilna, to usługi, które w naprawdę wysokim stopniu ułatwiają korzystanie z waszego rachunku bankowego. Jeżeli wasz bank nie oferuje takich rozwiązań, powinniście zastanowić się nad zmianą usługodawcy. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia i nowoczesne rozwiązania rozwijają się w zatrważającym wręcz tempie, nadążanie za trendami jest bardzo ważny, gdyż najzwyczajniej ułatwia nam ono codzienne funkcjonowanie.