W ciągu ostatnich kilku miesięcy sytuacja lokat bankowych nieco się poprawiła. Pojawiło się więcej ofert z lepszymi stawkami. Miesiąc lipiec to czas na rozpoczęcie wakacji. Niestety nie dla naszych pieniędzy. Dobrze byłoby, aby nasze oszczędności zarabiały na nasz odpoczynek. Może poniższy ranking pomoże Wam ulokować swoje oszczędności w odpowiednim miejscu.

Lokaty na 1 miesiąc bez dodatkowych warunków

Najwyższe oprocentowanie, jakie przysługuje Klientom, którzy nie planują spełniać dodatkowych warunków to 2,25%. Takie oprocentowanie oferuje Idea Bank przy lokacie Bezkonkurencyjnej. Daje ona możliwość zarobienia kwoty 15,47 zł w ciągu miesiąca przy wpłacie 10 tysięcy zł. Drugie miejsce na podium przypada dla lokaty Profitable w Lion’s Banku. Lokata wynosi 1,50% w skali roku. Przy kwocie 10 000 zł zysk jest niższy o ponad 5 zł, niż przy lokacie w Idea Banku. Trzecia, najlepsza w tym rankingu lokata to lokata internetowa w Plus Banku. Zarobimy na niej niespełna 9zł miesięcznie, a  oprocentowanie wynosi 1,30%.

Lokaty na 1 miesiąc z dodatkowymi warunkami

Klienci, którzy chcą spełniać dodatkowe warunki największy zysk osiągną zakładając lokatę LOGujesz-LOKujesz w Eurobanku. Oprocentowanie wynosi 3,50%, aby skorzystać z tej oferty należy posiadać w eurobanku konto osobiste i korzystać z aplikacji mobilnej. Lokata przysługuje osobom które są nowymi klientami i trwa przez 7 dni od chwili aktywacji aplikacji na telefonie. Ta lokata pozwoli zarobić 24,08 zł w ciągu miesiąca przy wpłacie 10 000 zł na jeden miesiąc.

Drugie miejsce w rankingu najlepszych lokat przypada lokacie Happy w Idea Banku. Lokata przeznaczona dla nowych klientów banku. Gwarantuje zysk w wysokości 20,63zł przy depozycie 10 000zł. To niecałe 5zł mniej, niż na lokacie w Eurobanku „LOGujesz-LOKujesz”. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 3,00%.

Trzecie miejsce i tym samym ostatnie miejsce na podium zamyka lokata Profitable PLUS w Lion’s Banku. W ciągu miesiąca klienci tego banku mogą zarobić lekko ponad 12zł przy oprocentowaniu 1,75%. Oprocentowanie jest dwukrotnie niższe niż na lokacie w Eurobanku. Przekłada się to oczywiście na dwukrotnie niższy zysk. Warunkiem skorzystania z tej lokaty jest posiadanie konta w  Lion’s Bank.

Lokaty miesięczne dla 100 000zł

Oczywiście im większy depozyt, tym większy zysk. Jesteśmy w stanie zarobić 158,32zł w Idea Banku na lokacie „Cloud” oprocentowanej na 2,30%. Warunkiem skorzystania z tej lokaty jest utrzymanie przez okres trwania lokaty dodatkowych środków na Koncie Idealnym o wartości 10% lokaty. Takie samo oprocentowanie i warunki skorzystania z lokaty proponuje Lion’s bank na lokacie „Fortune”. Na drugim miejscu znalazł się PlusBank i „lokata zakładana przez plusbank24/Lokata mobilna” z oprocentowaniem 1,40%. Lokata przeznaczona tylko dla klientów, którzy posiadają konto w banku. Podium zamyka lokata Nest Bank z lokatą „Nest Lokata”, przy której możemy zarobić prawie 90zł miesięcznie. Odsetki z tej lokaty są o prawie 70zł niższe niż na lokatach w Lion’s Banku czy Idea Banku. Warunkiem skorzystania z tej lokaty jest posiadanie konta w banku.

Porównanie lokat bankowych znajdziesz również na: http://direct.money.pl/lokaty/