Darmowe prowadzenie konta, przelewy za zero złotych, brak prowizji za kartę – takie oferty znajdziemy dziś w większości banków, oczywiście często te profity będą zależne od spełnienia warunków, opisanych w umowie z bankiem. Nie zmienia to faktu, że banki, aby dziś się wyróżnić często zmieniają swoje podejście i oferują o wiele więcej, niż powyższe oszczędności. Aby zachęcić klienta oferowane są różnego rodzaju programy – polecające, partnerskie, zwrotki za zakupy i innego rodzaju promocje, dzięki którym klient banku może zaoszczędzić. Jakie to programy?

Programy polecające

Programy polecające polegają na tym, że za polecanie produktów banku, klient, a czasem również osoba, której konto się poleca, otrzymują różnego rodzaju profity – darmowe konto premium, zwrotki za zakupy czy premie pieniężne. W tej kategorii programów polecających warto szczególnie polecić dwa – PolecamBank od mBanku oraz Rodzina i Przyjaciele od Eurobanku.

W PolecamBank mBanku za polecanie znajomym kont osobistych lub firmowych otrzymamy premie pieniężne w wysokości od 50 do 300 zł.

W programie Rodzina i Przyjaciele Eurobanku, klienci polecający konta bankowe Active oraz Prestige, otrzymują te konta premium za darmo oraz 5% zwrot pieniędzy za rozrywkę, sport czy rekreację. Te same profity otrzymają osoby, którym konto zostało polecone.

Sprawdź atrakcyjne oferty kart kredytowych w Direct Money.

Zwroty za zakupy

Dobrym programem zwrotu pieniędzy za zakupy u partnerów mBanku są mOkazje. Na stronie mOkazji wszystkie promocje są jasno opisane, od razu wiesz ile na czymś uda Ci się zaoszczędzić, a partnerzy banku co jakiś czas się zmieniają (co tydzień), dlatego można tu liczyć na urozmaicenie w promocjach. Dodatkowo możesz śledzić ile na mOkazjach udało Ci się zaoszczędzić.

W Millennium MasterCard Impresja pozwala na zaoszczędzenie 5% za zakupy u 20 partnerów i do 760 złotych w skali roku. Dodatkowo otrzymujesz Pakiet Assistance oraz wygodne raty 0%.

Partnerzy to: Apart, Empik, Carrefour, Sony Centre, Sephora, MaxMara, Zara, Bershka i wiele innych znanych marek.

Konto Rozsądne w Alior Banku pozwala na zwrot 1,5% wydatków na zakupy spożywcze, a także kono za 0 zł. Warunkiem jest przelewanie wynagrodzenia.

Jak widać najnowsze konta osobiste oferują dużo więcej niż kiedyś. Dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy na różnego rodzaju promocjach, zwrotkach. Dodatkowo coraz częściej oferowane są ubezpieczenia Assistance, dzięki którym możemy się czuć bezpieczniej na co dzień.